HAKKIMIZDA

Binicilik okulumuz, her yaştan bireylere binicilik sporunu sevdirmek, tecrübeli ve bilgili eğitmenlerimiz gözetiminde binicilik eğitimi vererek her yaştan başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Okulumuzda dersler, 2 adet kapalı ve 1 adet açık olmak üzere toplam 3 manejde, 9 at ve 16 pony ile yapılmaktadır.

EĞİTİMLERİMİZ

KREŞ GRUPLARI

Uzman eğitmenler tarafından verilen binicilik eğitiminde çocuklar at üzerinde gezinti yaparak denge egzersizleri, atın yürüyüşlerini tanıma, temel binicilik prensipleri ve at bilgisini kapsayan derslerle küçük yaştan binicilik sporunu tanımaktadır. Ayrıca 4-6 yaş grubu çocukların “Pony”lerle tanışması, hayvan sevgisinin yerleşmesinin yanı sıra zihinsel ve fiziksel gelişime de olumlu katkı sağlamaktadır.

PONY OKULU PROGRAMI

6-12 yaş grubu çocuklara yönelik teori derslerinin yanı sıra pratik bilgilerle desteklenen ve uzman eğitmen kadrosu tarafından uygulanan Pony okulu programlarımız, 2 dönem olarak hafta içi ve hafta sonları çocukların zamanlarını kaliteli şekilde geçirmelerini sağlamayı ve aynı zamanda verilen eğitimlerle, binicilik sporunu öğrenmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Programlarımız çocukların bedensel yeterlilik ve binicilik becerilerine uyumlu olarak küçük ve/veya büyük atlarla uygulanmaktadır.

LİSANS PROGRAMLARI
Binicilik sporları ile ilgilenenlerin bu spor dalının herhangi bir disiplinini daha ileri bir seviyeye taşıması veya yarışma düzeyinde yapabilmesi için Türkiye Binicilik Federasyonu’ndan binicilik lisansı alması gerekmektedir. Pony Okulu programından mezun olan öğrencilerimiz veya bireysel olarak okulumuza devam eden yetişkin grubu öğrencilerimiz düzenli olarak eğitim programlarına devam ettikleri takdirde, eğitmenlerimizin uygun görmesi durumunda senede 2 kez açılan lisans sıvalarından birisine katılarak lisans almaya hak kazanırlar. Lisans programlarımızda diğer eğitim programlarımızdan farklı olarak temel binicilik eğitimini pekiştirmeye yönelik çalışmaların dışında, engel atlamaya yönelik başlangıç düzeyinde çalışmalar yapılmaktadır.

MÜSABAKA GRUBU
Binicilik yarışmalarında başarılı olmak çok ciddi ve disiplinli bir planlama yapılarak gerçekleştirilebilir. Bunun için hem binicinin ve hem de yarışma atının bedenen ve zihnen yarışmalara hazırlanması gerekmektedir. Müsabaka Grubu Programlarımız yardımıyla binicilerimiz her konuda bilgilendirilerek yarışma becerilerinin en üst düzeyde gelişmesi sağlanmaktadır. Program yarışma sezonunu dikkate alarak hazırlanmakta ve yarışacak biniciler kendi atları ile yarışabildikleri gibi, kulübümüzün yarışma atlarıyla da desteklenerek daha fazla antrenman ve yarışmaya katılma olanaklarına sahip olmaktadır.

YAZ OKULU PROGRAMI
Okulların kapanması ile başlayan Yaz Okulu Programı’mızda uzman eğitmenler ve çalıştırıcılar tarafından verilen binicilik derslerinin yanı sıra atla gezinti ve aktivitelerle çocukların iyi vakit geçirmeleri, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir. Faaliyetlerimiz hakkında daha kapsamlı bilgi almak için bize 0312 215 6758 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

DENEME DERSİ VE ATLA GEZİNTİ

Öğrenci adayının kesin kayıt öncesi, bir sefere mahsus olarak, derslere misafir öğrenci olarak katılma olanağı vardır. Bu durumda yalnızca deneme dersi ücreti tahsil edilmekte ve isteğe göre ders sonunda kayıt yapılmaktadır.
Pazartesi hariç hafta içi her gün ve hafta sonları 09:30 ile 18:30 saatleri arasında, ofisimize uğrayıp kupon alarak 06-10 yaş için pony gezintileri, 10 yaş ve üstü içinse atla gezinti yapabilirsiniz.

PONY CAFE

Binicilik Eğitimi verilen kulübümüzde café hizmetimiz de mevcuttur. Cafémiz tabldot, gözleme ve tost çeşitleri gibi yiyeceklerin yanında kahve çeşitleriyle de hizmet vermektedir. Dilerseniz cafémizde doğum günü partileri, arkadaş toplantıları ve buna benzer sosyal etkinliklerinizi düzenleyerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

EKİBİMİZ

Tolga Köksal AYDIN
Kurucu, Baş Antrenör
Pony Club Ankara’nın kurucusu ve yöneticisi olan hocamız, 1983 yılında Ankara Atlı Spor Kulübü’nde binicilik sporuna başlamıştır. Tolga Köksal Aydın halen ulusal ve uluslararası yarışmalarda kulübümüzü temsil etmekte olup; sporcu, antrenör, yönetici ve sponsor olarak binicilik sporuna hizmet etmektedir.
Mustafa Doğukan TETİK
Uzman Eğitmen
Türk Binicilik Federasyonu belgeli hocamız, binicilik sporuna 2006 yılında Antalya’da başlamış olup halen kulübümüzde binicilik ve binicilik antrenörlüğü yapmaktadır.
Pelin GÜLSEREN
Uzman Eğitmen
2009 yılından bu yana Antalya ve Ankara’daki Atlı Spor Kulüplerinde binicilik ve binicilik antrenörlüğü yapmış olan Türk Binicilik Federasyonu belgeli hocamız, eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.